Mikołajki i imieniny Mikołaja

W końcu nadszedł 6 grudnia – długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, a na głowach miały mikołajkowe czapki. Wszyscy mieli świetne humory, uśmiech nie schodził z naszych twarzy. Bawiliśmy się wesoło, gdy nagle do naszych drzwi zapukał…ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Pomarańczowe Plastusie przywitały gościa piosenką i wręczyły mu obrazki oraz pamiątkowy dyplom. Św. Mikołaj pytał dzieci o ich zachowanie w domu i przedszkolu. Dzieci starały się być grzeczne przez cały rok, dlatego też św. Mikołaj przyniósł im w nagrodę słodkie niespodzianki, które wyjął z ogromnego i ciężkiego worka 🙂 Nasz gość cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, by potem bawić się, tańczyć i śpiewać razem z przedszkolakami. Odwiedziny przebiegły bardzo sympatycznie. Spotkanie św. Mikołaja było dla dzieci niesamowitym przeżyciem. Mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku! 🙂
Paczki dla dzieci były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Ja też chcę być przedszkolakiem!”. Bardzo dziękujemy!

Dziękujemy również tacie Wiktorii z grupy czerwonej, który wcielił się w postać św. Mikołaja.

Po wyjściu gościa świętowaliśmy imieniny Mikołaja z naszej grupy. Mikołaj przyniósł dla wszystkich różne przysmaki! Wszyscy zaśpiewaliśmy mu „Sto lat” i złożyliśmy życzenia. To był dzień pełen wrażeń!