Zajęcia otwarte 28.03.2017r.

28 marca 2017 r. odbyły się zajęcia otwarte. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców lub dziadków, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Zajęcia prowadziła wychowawczyni – Paulina Rymarz. Tematem przewodnim był zdrowy tryb życia.

Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od odpowiedzi na pytanie: Co trzeba zrobić, aby być zdrowym? Omówiona została Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Dzieci prawidłowo dobrały produkty do poszczególnych kategorii umieszczonych na kolejnych piętrach piramidy.

Dzieci wykazały się znajomością literek i większość prawidłowo odczytała nazwy warzyw, które otrzymała w kopertach. Oznacza to, że w kwestii czytania poczyniły wielki postęp. Ponadto bawiliśmy się przy piosence „Jarzynowa gimnastyka”. Nie zabrakło też akcentu w języku angielskim. Dzieci uczestniczyły w zabawie z chustą KLANZA „Let’s make a salad!” Na koniec przygotowaliśmy wspólnie z rodzicami i opiekunami pyszną sałatkę wiosenną. 

W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, a w szczególności ich aktywności i umiejętności koncentracji uwagi. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, wykazując się wiedzą oraz umiejętnościami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie na zajęcia.