Domowe Przedszkole – 19.05.2020 r.

Dzień dobry! Witam Was Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!

 

Dziś zapraszam wszystkie dzieci na zajęcia z mowy i na plastykę.

 

Zad. 1. Gram uczciwie czyli zasady fair play

Drogie Dzieci na dzisiejszych zajęciach zastanowimy się czym jest uczciwość w sporcie? Na początek zapraszam Was do wysłuchania pewnej piosenki:

 

https://www.youtube.com/watch?v=n6m4GQfrQMI

 

Fair play  – czyli czysta gra.

Mówiąc o uczciwości w sporcie często mówimy o postawie fair play. Te dwa trudne słowa mówią o tym, że zawodnik jest uczciwy i przestrzega ustalonych zasad.

Zasada fair play to wartości, jakimi powinien kierować się każdy, kto bierze udział w jakichkolwiek rozgrywkach. To rodzaj postawy opierającej się na respektowaniu zasad obowiązujących w danej dyscyplinie sportu, a także uczciwości, szacunku i braku agresji wobec przeciwnika.

 

Drogie Dzieci zapamiętajcie, że zasadę fair play należy przestrzegać nie tylko w sporcie, ale również w codziennym życiu. Zawsze powinniśmy pamiętać o ważnym powiedzeniu nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, nie rób drugiemu tego, czego sam nie chciałbyś doświadczyć. Bez uczciwości nie ma zrozumienia, szacunku, współpracy. Nie ma zdrowej rywalizacji. Jest walka, w której liczy się tylko wynik. Jest zadowolenie jednej ze stron i rozgoryczenie, żal czy wściekłość drugiej.

 

Zasada fair play obowiązuje również wówczas, kiedy gramy w nasze ulubione gry.

A jakimi zasadami powinien się kierować każdy, kto gra w gry:

  • należy pamiętać, że każdy gracz ma równe szanse,
  • ważne, aby każdy czekał na swoją kolej,
  • nie wolno oszukiwać,
  • należy podziękować za grę, niezależnie od wyniku,
  • nie można złościć się lub obrażać z powodu porażki,
  • nie można się wyśmiewać z pomyłek lub przegranej.

 

Zad. 3. „Moja gra planszowa” – praca plastyczno – techniczna

Na dzisiejszych zajęciach plastycznych zachęcam Was do wykonania Waszej własnej gry planszowej. Przygotujcie kolorową kartkę papieru, klej, nożyczki, kredki, pisaki, papier kolorowy i zabieramy się do pracy. Mam nadzieję, ze każdy z Was pamięta, jak wygląda gra ściganka. Oczywiście na początek na kartce wyznaczamy miejsca na START i METĘ, następnie łączymy je kolorową, dość długą trasą składającą się z wielu pól. Pamiętajcie po tych polach będą skakać pionki, a ich zadaniem będzie jak najszybciej dotrzeć na metę. To od Was zależy czy droga jaką pokonają gracze będzie łatwa, czy napotkają tam na jakieś niespodzianki np. pole „czekasz jedną kolejkę”, „cofasz się o 3 pola”, „przeskakujesz 2 pola do przodu”. Jeśli chcecie na swojej trasie umieścić takie pola-niespodzianki zaznaczcie je innym kolorem lub cyfrą, tak, aby każdy wiedział, co ma zrobić, jak na nie trafi.

Wykonaną grę możecie ozdobić według własnego uznania.

A teraz przyszła pora na zabawę – poszukajcie kostkę do gry i pionki (możecie zrobić je sami z plasteliny lub z klocków) i zaproście rodzeństwo i rodziców do wspólnej rozgrywki opartej o zasady fair play 😊 .

 

 

Zad. 4. Zabawa z książką

Zachęcam Was do wykonania zadania w książce – Karty pracy 4 str. 34.

 

 

Zad. 5. Zadanie dla chętnych

Zapraszam wszystkich chętnych do zabawy – zadanie polega na ułożeniu dni tygodnia we właściwej kolejności. Po wykonaniu zadania kliknijcie na klawisz PRZEŚLIJ ODPOWIEDŹ, wówczas dowiecie się, czy wykonaliście je właściwie.