Ogólnopolska akcja „Malujemy sercem II – lokalni artyści malują z przedszkolakami obrazy” dla WOŚP

Rok temu w Skierniewicach ruszyła akcja społeczna pt. „Malujemy sercem” – lokalni artyści malują z przedszkolakami obrazy dla fundacji WOŚP. W zeszłym roku przedszkolaki i lokalni artyści stworzyli 16 unikalnych obrazów, które trafiły na licytacje WOŚP. Pomysłodawczynią i organizatorką całej akcji jest pani Dorota Remiszewska wraz z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

W tym roku ruszyła druga edycja akcji #MalujemySercem. Swoim zasięgiem objęła wiele miast z całej Polski m.in. Skierniewice, Łowicz – Popów, Łódź, Ełk, Wrocław, Łęczyca i Gniezno. W pierwszej stolicy Polski organizacją akcji zajęło się nasze Przedszkole, które zaprosiło do współpracy aż 19 artystów pasjonatów z Gniezna i okolic. Przedszkolaki w dniach od 2 stycznia do 11 stycznia 2023 r. na profesjonalnych podobraziach malarskich, pod okiem malarzy będą tworzyli niesamowite dzieła malowane sercem, które później będzie można zakupić na aukcji Sztabu WOŚP Gniezno. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na 31 Finał WOŚP.
Artyści, którzy biorą udział w akcji: Kazimierz Muszyński, Elżbieta Krawczyńska, Anna Reczek, Krystyna Lubińska-Palicka, Aleksandra Mikuła, Martyna Wałcerz, Maria Frank, Barbara Skibińska, Zofia Neumann, Anna Cyprych, Alina Piskorz, Dominika Orzołek, Danta Kubiś, Małgorzta Saja, Irena Filipiak, Barbara Łuszczyńska, Michał Stępniewski, Maria Szcześniak i Czesława Rybarczyk.
Akcja ma charakter charytatywny i ma na celu promowanie pomocy innym, kształtowanie u dzieci poczucia przynależności i niesienia pomocy potrzebującym, oraz rozwijania ich kreatywności i twórczości.
Akcję wsparły również lokalne firmy dzięki, którym zostały zakupione wszelkie artykuły i niezbędne materiały do jej przeprowadzenia: „M-DOM” Firma Deweloperska; „OPAL –Produkcja Spodów Obuwniczych”, „PSB Mrówka Gniezno” oraz „Renesans”. Profesjonalne zdjęcia promujące akcję wykona fotografka Wasiliki Wakatinaki – Góral.
Patronat medialny nad akcją objęło „Radio Gniezno” oraz „Przemiany na Szlaku Piastowskim”.

Koordynatorem akcji jest Dorota Palicka.