Kręcimy kilometry

1 czerwca 2021 roku rusza rywalizacja miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały miesiąc będziemy zdobywać kilometry na rowerach dla Gniezna oraz dla naszego przedszkola.

 Głównym celem akcji jest propagowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei „smart city” w miastach.

Serdecznie zapraszamy do włączenie są w naszą akcję rodziców z dziećmi.

Narzędziem umożliwiającym rywalizację miast jest darmowa aplikacja „Aktywne Miasta”, którą należy pobrać na telefon.

 

UWAGA!!

Informacje od organizatorów.

 

1️. Dostępna jest nowa wersja aplikacji Aktywne Miasta dla systemu Android oraz dla iOSa (inna niż w zeszłym roku). Należy zainstalować aktualizację.

2️. Wszyscy użytkownicy, którzy brali aktywny udział w treningu, automatycznie zostaną dołączeni do tegorocznej rywalizacji, w tych grupach, w których odbywali trening. Oczywiście istnieje możliwość zmiany grupy w rywalizacji, datą graniczną będzie 23 czerwca 2021 r.

3️. W czasie treningu dochodziło do mniejszych lub większych prób oszustw. Zostały stworzone specjalne algorytmy, aby wyłapywać takie próby i oznaczać użytkownika do weryfikacji. Dlatego nie warto podejmować takich działań, ponieważ pierwszy 'zmanipulowany’ trening będzie usuwany, a kolejnym krokiem będzie trwała blokada konta użytkownika i brak możliwości kontynuowania rywalizacji. Uruchamianie aplikacji i modułu GPS w pomieszczeniach, szkołach, garażach czy na klatkach schodowych może zostać zakwalifikowane, jako próba oszustwa. Pamiętajcie, że to przede wszystkim zabawa, a dopiero potem rywalizacja! Przestrzegajmy zasad FAIR PLAY i wspólnie bawmy się dobrze!

4️. Właściciele smartfonów marek: Huawei, Honor i Xiaomi, muszą wykonać pewne kroki, aby telefon automatycznie nie zamykał aplikacji podczas treningu i nie zapisywał wyników lub mocno ich nie przekłamywał. Związane jest to z ustawieniami oszczędzania baterii. Aplikacja wykrywa z jakiego telefonu korzystamy i w przypadku wyżej wymienionych wyświetla przy pierwszym uruchomieniu komunikat o konieczności podjęcia pewnych kroków. Prosimy uważnie czytać pojawiające się komunikaty, ponieważ w przypadku zamknięcia aplikacji nie będzie możliwości odzyskania danych z wykonanego przejazdu. W przypadku wątpliwości, zawsze można w aplikacji zajrzeć do działu POMOC i artykułu PROBLEMY Z ZAMYKAJĄCĄ SIĘ APLIKACJĄ, który w szybki i przejrzysty sposób przestawia jak problem rozwiązać.

5️. Warto sprawdzić, w aplikacji w zakładce – PANEL UŻYTKOWNIKA do jakiego miasta zapisaliśmy się na etapie rejestracji. Warto wybrać miasto swojego zamieszkania lub dla którego zbiera się kilometry, ponieważ będą organizowane akcje, gry i zabawy skierowane do użytkowników z konkretnych miast, a osoby przypisane do innego ich nie zobaczą.