Projekt ogólnopolski Mały Patriota

W naszym przedszkolu w bieżącym roku szkolnym realizujemy ogólnopolski projekt autorski „Mały Patriota” Projekt realizowany jest za pomocą platformy eTwinning przez grupy pomarańczową i zieloną. W działania projektowe zaangażowały się przedszkola z całej Polski, m.in.: Przedszkole nr 384 w Warszawie, Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie, Przedszkole Szesnastka w Olsztynie, Przedszkole nr.1 im. Misia Uszatka w Kórniku, Przedszkole Publiczne nr 35 im. Pluszowego Misia we Włocławku.

Projekt dedykowany jest dzieciom w wieku przedszkolnym 3-6 lat. Zdecydowaliśmy się na realizację projektu ponieważ w roku 2018 przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy wspólnie z przedszkolakami z różnych rejonów Polski, poprzez wielo-obszarowe działania, uczcić to wydarzenie oraz rozwinąć u naszych wychowanków świadomość przynależności narodowej oraz postawę patriotyczną.

Nasze działania można śledzić na stronie internetowej projektu pod adresem:   https://twinspace.etwinning.net/70819/home.