Erasmus + „Play to grow” 3-9.02.2019r.

Kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus + „Play to grow” za nami. Nauczycielki ze szkół partnerskich gościły w naszym mieście w dniach 3-9 lutego.

W czasie swojego pobytu nauczycielki prezentowały przywiezione ze sobą gry we wszystkich grupach. Są to gry, w które lubią grać dzieci Francuskie i Greckie.  Nasi wychowankowie chętnie uczestniczyli w proponowanych zabawach. Przywiezione gry to prezent dla naszych przedszkolaków. Na pewno będziemy w nie grać przy wielu okazjach.

A tak bawią się nasi Greccy koledzy

Czas spędzony w Gnieźnie był bardzo owocny. Nauczycielki odwiedziły Ratusz, Muzeum Powstańca Wielkopolskiego i Katedrę, jak również szkołę podstawową w Lednogórze. Udzieliły także wywiadu w Radio Plus. Nauczycielki dzieliły się pomysłami na zajęcia podczas job shadowing i szkolenia dotyczącego kodowania. Zapoznały się także z innowacją pedagogiczną realizowaną w przedszkolu. Grupa projektowa  podjęła również  ostateczne ustalenia dotyczące stworzenia wspólnej gry kulturowej. 

 

Jako jeden z elementów projektu, w środę 6 lutego grupa pomarańczowa wybrała się do Domu Opieki „Dębowy Gaj” by tam wspólnie z mieszkańcami domu świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieciom towarzyszyły nauczycielki z krajów partnerskich. W tym dniu oprócz zaprezentowania części artystycznej przedszkolaki miały także możliwość pograć w ulubione gry z pensjonariuszami.

Kolejne spotkanie nauczycielek już w marcu. Tym razem przedstawicielki wszystkich szkół partnerskich spotkają się po raz pierwszy na Krecie.