Zdrowo i sportowo witamy wiosnę

Ważnym elementem edukacyjnym w naszym przedszkolu są uroczystości i spotkania integracyjne. Stanowią one bardzo atrakcyjną formą spędzenia czasu oraz są okazją do świetnej zabawy. W ich przygotowywaniu, organizacji   i przebiegu uczestniczą nie tylko pracownicy przedszkola, ale także dzieci i Rodzice.

W bieżącym roku szkolnym, oprócz imprez grupowych, cyklicznie odbywają się zajęcia integrujące całą społeczność przedszkolną, tj.: zajęcia kulinarne czy kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

„Plastusiowo” to placówka, która propaguje zdrowy styl życia, dlatego kolejne spotkanie to akcja pod hasłem „Zdrowo i sportowo witamy wiosnę”.

Rodzice i dzieci z naszego przedszkola spotkali się wspólnie z Prezydentem Miasta Gniezna p. Tomaszem Budaszem, przedstawicielami Rady Osiedla Konikowo, przedstawicielami Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, oraz Klubu Triathlonowego Diament na czele z p. Piotrem Śmigórskim oraz p. Robertem Czaja, aby na sportowo – wspólnym biegiem po okolicznym parku –  przywitać wiosnę.

Ponadto w budynku przedszkola zostały przygotowane pyszne i zdrowe wiosenne kanapki oraz soki. W tym zadaniu oprócz pracowników przedszkola uczestniczyły również mamy dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

Dzieci, które nie brały udziału w biegu wzięły udział w warsztatach kreatywnych, podczas których pod okiem Rodziców i pań nauczycielek wykonały kartki świąteczne. Wszyscy mieli również okazję pobawić się podczas zajęć Zumby, prowadzonych przez p. Beatę Kaczmarek oraz p. Monikę Dąbek-Gadzińską, którym serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Radzie Rodziców naszego przedszkola, Państwu Borzykowskim za przygotowanie muffinek dla dzieci, Radzie Osiedla Konikowo, Klubowi Triathlonowemu GTT Diament z Gniezna, Miejskim Świetlicom Socjoterapeutycznym w oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Jest nam niezmiernie miło, że swoją obecnością zaszczycił nas Pan Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Pan wiceprezydent Michał Powałowski.

Mamy nadzieję, że kolejne inicjatywy organizowane na terenie naszego przedszkola spotkają się z równie szerokim zainteresowaniem ze strony społeczności przedszkolnej, jak i lokalnej.