Konkurs języka angielskiego

28.02.2017r. odbył się międzyprzedszkolny konkurs języka angielskiego dla dzieci w wieku 5-6 lat. Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 placówek z Gniezna. Konkurs był prowadzony przez p. Paulinę Rymarz.

W pierwszym etapie reprezentanci poszczególnych przedszkoli zaśpiewali wybrane piosenki. Występy dzieci zrobiły ogromne wrażenie na jury, które do etapu finałowego wybrało 5 przedszkoli: Przedszkole nr 8, 12, 14, Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego A’Paulo oraz Przedszkole „Szkrabuś”. W etapie finałowym dzieci grały w grę, w której należało wykazać się znajomością zagadnień leksykalnych z następujących kategorii tematycznych: kolory, liczby 1-10, dom, rodzina, zwierzęta, zabawki, pojazdy, instrumenty muzyczne, miejsca, pogoda, czynności, jedzenie, części ciała, ubrania.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce: Milena Górna, Hanna Sosna – Przedszkole „Szkrabuś”

II miejsce: Lena Fajfer, Marcel Gawroński – Przedszkole nr 14 „Mali Polanie”

III miejsce: Nikola Kończak, Julia Grzywaczewska – Przedszkole nr 8 „Mali Piastowie”

Przedstawicielki naszego przedszkola Lena Borzykowska i Nadia Fajfer zajęły IV miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, m.in. Rodziców dzieci z  naszego przedszkola.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkim uczestnikom natomiast dziękujemy za wspaniałe występy i zachęcamy do rozwijania talentów                      i zainteresowań związanych z językiem angielskim.

.