Wernisaż prac i rozdanie nagród w konkursie fotograficznym „Moja okolica tuż za rogiem”.

W piątek 22 kwietnia 2022 r. o godz: 17:00 w holu Starego Ratusza odbyło się oficjalne wręczenie nagród w między przedszkolnym konkursie fotograficznym pt. Moja okolica tuż za rogiem”. Spotkanie połączone było z wystawą wszystkich prac.

Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 12 „Plastusiowo” w Gnieźnie.

Celem konkursu było m.in. uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej ich okolicy ale też zainteresowanie swoją okolicą i ukazanie okiem dziecka atrakcyjnych dla nich turystycznie miejsc, jak również propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu z rodziną.

Do konkursu zgłosiły się wszystkie gnieźnieńskie publiczne przedszkola i wpłynęło 27 prac.

Wszystkie prace były przepiękne i naprawdę trudno było wybrać zwycięzców.

Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

  • I miejsce otrzymała Hanna Jaszcz, wiek 4 lata z Przedszkola nr 13, która w zjawiskowy sposób uchwyciła zachód słońca nad jednym z gnieźnieńskich jezior.
  • II miejsce zdobyła Zofia Ziembiewicz, wiek 4 lata z Przedszkola nr 15, która pokazała Winiary w słonecznym blasku.
  • III miejscem została nagrodzona Adrianna Roszak, wiek 5 lat z Przedszkola nr 12, której sprawne oko aparatu uchwyciło kaczą rodzinę w parku Miejskim im. Władysława Andersa.

Laureaci konkursu otrzymali bony do studia Fotoplastyka w Gnieźnie o wartości 300 zł za zajęcie I miejsca, 200 zł za zajęcie II miejsca i 100 zł za zajęcie III miejsca, do bezterminowego wykorzystania.

Oprócz trzech finalistów komisja konkursowa przyznała 17 wyróżnień, które również zostały nagrodzone drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców z Przedszkola nr 12. Pozostałe 7 dzieci, które wzięło udział w konkursie otrzymało dyplomy za udział w konkursie oraz słodkie nagrody, ufundowane przez sieć sklepów „Dino”.

Wystawa prac gnieźnieńskich przedszkolaków jest możliwa do oglądania do piątku 29 kwietnia 2002 r. w holu Starego Ratusza.

Serdecznie zapraszamy!