Rajd – fotorelacja

W środę 24 października nasze przedszkole zorganizowało rajd  „Historia pisana śladami królików”. Dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola udali się na wspólny spacer po mieście przemierzając fragment Traktu Królewskiego. Trasa rajdu wiodła przez  Park Miejski oraz ulice Jana III Sobieskiego, Bolesława Chrobrego, Lecha, Dworcową oraz Pocztową. Na trasie na uczestników czekały zagadki, konkursy i nagrody. Był wspólny śpiew i zabawa. Po raz pierwszy odśpiewaliśmy wspólnie nowy hymn naszego przedszkola. Na koniec wszyscy mieli możliwość skosztować smaczną grochówkę.

Organizacja spotkań i imprez dla społeczności całego przedszkola daje niepowtarzalną okazję do kultywowania tradycji,  poznawania i tworzenia rzeczywistości społeczno – kulturowej oraz integracji przedszkolaków, ich rodzin i pracowników przedszkola we wspólnej zabawie.

Realizując to przedsięwzięcie pragnęliśmy uczcić niezwykle ważne wydarzenie jakim jest zbliżająca się 100-letnia rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dostrzeganie piękna i wartości polskiej tradycji, historii i kultury stanowią bowiem istotny element w wychowaniu Małych Patriotów.